Vlčí máky opět v prodeji

 Pomozte nám prodávat vlčí máky!

Již deset let zajišťujeme prodej vlčích máků – symbolu Dne válečných veteránů.

Výtěžek z prodeje nám pomáhá realizovat neziskové vzdělávací, sportovní a kulturní aktivity, jimiž podporujeme výchovu k vlastenectví, úctu k naší zemi a její historii a zachování paměti národa.

Jestliže můžete ve své prodejně či provozovně prodávat vlčí máky, zašleme vám je do komisního prodeje spolu s letáčkem a informačními kartičkami.

V případě zájmu o pomoc s prodejem napište na e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Chcete-li koupit vlčí máky pro sebe, svou organizaci či své blízké, jsou k dostání na těchto místech (prodejní místa budeme průběžně doplňovat):

Brno Knihkupectví Academia nám. Svobody 13
Kladno Kavárna Lodestar Coffee Havířská 95
Ostrava Knihkupectví Academia Zámecká 2
Praha 1 Knihkupectví Krakatit Jungmannova 14
Praha 5 Naše vojsko Štefánikova 11
Praha 6 Dejvická drogerie Dejvická 56
Praha 6 ANLET - kancelář Generála Píky 26 (nad 20 ks)
po dohodě na  Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript  
Vlkoš Military muzeum gen. Sergěje Ingra Vlkoš

 

 

 

Pozvánka na Svět knihy 2015

Přijďte na pražské Výstaviště - v Průmyslovém paláci se koná již tradiční největší knižní veletrh - Svět knihy Praha 2015.

Stánek s Historickým kaleidoskopem, knihami o novodobé české historii z produkce Anlet a Centra české historie najdete v levém prozatímním křídle pod číslem L313.

Těšíme se na vás od 14. do 17. května.

Podrobné informace o otevírací době a vstupném najdete na www.svetknihy.cz

 

V Den vítězství nás najdete na Dejvické

Již několik týdnů si připomínáme 70. výročí ukončení II. světové války v Evropě. Velké oslavy se chystají na různých místech naší země a některé pozvánky najdete také na www.historickykaleidoskop.cz.

ANLET najdete 8. května od 13 hodin v Praze 6 na Dejvické ulici u informačního stánku MČ Praha 6, kde vám nabídneme naši produkci - tj. knihy, časopisy, odznaky, speciální turistickou známku k 70. výročí ukončení II. světové války a mnoho dalšího.

A PROTOŽE ZMĚNA JE ŽIVOT, BYL NÁM PŘIDĚLEN STÁNEK VE VÁCLAVKOVĚ ULICI U MEXICKÉ RESTAURACE - URČITĚ NÁS TAM NAJDETE.

Informace o celé akci, kterou pořádá MČ Praha 6, jsou zde: 

http://www.praha6.cz/aktuality/70-vyroci-osvobozeni-vyvrcholi-8-a-9-kvetna-koncertem-pro-hrdiny-2015-04-30.html

turist-znamka-70-dny-ceske-historie

 

POCHOD ANTIMONY 2015

Vzhledem k dotazům účastníků letošního pochodu Spelter, uvádíme základní informace o plánovaném II. ročníku pochodu Po stopách hrdinů II. odboje:

Po stopách paraskupiny ANTIMONY

Termín: 12. září 2015

Místo: Rovensko pod Troskami a okolí

Pro trasy pochodu budou v dané lokalitě navrženy tři pěší trasy od 10 do 40 kilometrů a jedna cyklotrasa. Konkrétní trasy budou zveřejněny během I. pololetí 2015.

Každý účastník, který absolvuje pochod a splní během pochodu dané úkoly, získá certifikát o absolvování pochodu. Pro účastníky pochodu budou připraveny také pamětní medaile s tématikou výsadku Antimony.

Občerstvení při startu a v cíli zajištěno.

Přihlášky na pochod budou přijímány od 12. ledna 2015 prostřednictvím formuláře, který najdete spolu s podrobnými podmínkami na webových stránkách www.dnyceskehistorie.cz, kde budou také uveřejňovány průběžně další informace o chystaném pochodu.

 

 

Vzpomínky na Velkou válku právě vycházejí

vzpominky-velka-valkaKniha Svatopluka Valníčka se soustřeďuje na příběh studenta, jenž nemohl odmaturovat a byl povolán do c. k. armády, posléze se dostal do italského zajetí, kde vstoupil do čs. legií. Zajímavé jsou vzpomínky na významné představitele čs. legií, Štefánika, Čapka – prvního iniciátora čs. legií v Itálii, Břetislava Bartoše – významného malíře legionářských plakátů a autora praporů, a mnohé další. S Václavem Valníčkem projdeme celou italskou anabázi od bojů na rakouské straně, přes zajetí, boje legionářů u Lago di Garda, až po návrat domů na Štědrý den, kdy však místo odchodu z nádraží dostali vojáci okamžitý rozkaz k přesunu na Slovensko. Tam boje pokračovaly a domov byl v nedohlednu. Krátce nahlédneme do života po válce, kdy si mladí muži museli budovat nový život, přerušený válkou. Sugestivní vyprávění je doprovázeno bohatou fotodokumentací, včetně dobových ilustrací, karikatur, kreseb i fotografií současného stavu z míst bojů na italské frontě.

 

Knihu zakoupíte na e-shopu: www.eshop.anlet.cz

 

Pamětní razítko Spelter

Razitko SpelterPro účastníky pochodu Po stopách operace Spelter jsme připravili pamětní razítko. Pokud s námi půjdete, orazíme vám v cíli účastnický list a nebo si můžete přinést svoji vandrovní knížku.

Těšíme se na vás!

Více zde: www.dnyceskehistorie.cz

 

ANLET pořádá pochod Po stopách paravýsadku Spelter

sobota 13. září 2014

Start a cíl:  Jaroměřice nad Rokytnou - koupaliště

 

Nově akce v Historickém kaleidoskopu

Od června 2014 jsou nové akce a všechny aktivity Anlet uveřejňovány na webových stránkách Historického kaleidoskopu.

Tam se také můžete zapsat k odběru novinek, abychom vám mohli zasílat e-mailem zprávy o chystaných akcích a nových článcích a projektech.

Stránky Anletu se budou nadále věnovat především informacím pro členy Anlet.

 

Křest knihy

MA-VLAST-Mujdomov-obal-web

Na 4. ostravském knižním veletrhu proběhl 8. března křest nové knihy z vydavatelství Anlet.  V knize Petra Majera Česká republika - má vlast, můj domov je odpověď více než 70 osobností na otázku, jak vnímají lásku a hrdost ke své zemi. Někteří odpověděli stručně, jiní obsáhle, ale na otázku autor dostal vždy odpověď. Jednotlivé odpovědi jsou doplněny krátkou charakteristikou jednotlivých osobností a fotografií dotazovaného. Kniha obsahuje materiál, jež autor sbíral posledních deset let, a tak v ní lze nalézt názory válečných veteránů, podnikatelů, herců, zpěváků, spisovatelů i sportovců, včetně těch, kteří již nejsou mezi námi,
a rozhovor s autorem byl v několika případech posledním, který poskytli.
Knihu pokřtil plukovník Adolf Kalenta z Hrádku, který se vyznamenal v bojích u Dunkerque, starosta obce Bystřice Ladislav Olšar a Helena Steblová z Bystřice. Pro více injformací o autorovi knihy či pro objednání knihy přejděte na náš eshop.

 

 

ostrava-01-web ostrava-02-web ostrava-06-web
 

Ceny Český patriot uděleny

patriot-2013-cenaV pátek 31. ledna 2014 byly v botelu Albatros vyhlášeny a předány Ceny český patriot pro rok 2013. Již šestý ročník Cen Českého patriota pořádal již tradičně ANLET letos ve spolupráci s Českým svazem bojovníků za svobodu. Na slavnostním večeru byly předány ceny za dobrovolnou a neziskovou práci v oblasti výchovy k vlastenectví a zachování historických tradic české společnosti v osmi kategoriích.Více zde: http://www.ceskypatriot.cz/
 

Kniha Poslední parašutista

POSLEDNI-PARASUTISTA-obal

 Nová kniha Jana Vondráčka Poslední parašutista.

Zprávy ČT - křest knihy o Jaroslavu Klemešovi

Tisková zpráva ke stažení.

Informace o knize.

E-shop, kde můžete knihu koupit.

 

Strana 1 z 3

«ZačátekPředchozí123DalšíKonec»

Doporučujeme

Podpořte prosím vydávání
Historického kaleidoskopu 

HK hlavicka ctverec 200


   

VÝSTAVY K ZAPŮJČENÍ

vystava-1-sv


 

Banner 180x150px fin-bez-dat

 


 


NAŠE NOVÉ KNIHY

 

OBAL-01MA-VLAST-Mujdomov-obal-web

 

 

 

 

 

 

 
Svým členstvím získáte:
  • přístup k novinkám o české historii
  • vstup na zajímavé akce
  • slevy na vydávané knihy a realizované projekty
  • podpoříte naše neziskové vzdělávací aktivity pro ty, kteří to nejvíce potřebují

Copyright © 2010 ANLET - Asociace nositelů legionářských tradic | Joomla webdesign by Easy Software.