Vaše knihy a vlastenecké zboží dále v prodeji!

Knihy oblíbených autorů o zajímavých osobnostech a událostech odboje jsou dále v prodeji. V aktualizovaném e-shopu Česká trikolora, který nyní provozuje Centrum české historie, můžete zakoupit zajímavé knihy, audioknihy, hudbu, kravaty, odznaky a další vlastenecké předměty, jimiž je obchod pomalu doplňován.


Tak neváhejte a přejděte na

www.ceskatrikolora.cz

 vlastenecký e-shop pro všechny, kteří mají rádi českou historii i naši zem.

 

Vlčí máky opět v prodeji

 Pomozte nám prodávat vlčí máky!

Již deset let zajišťujeme prodej vlčích máků – symbolu Dne válečných veteránů.

Výtěžek z prodeje nám pomáhá realizovat neziskové vzdělávací, sportovní a kulturní aktivity, jimiž podporujeme výchovu k vlastenectví, úctu k naší zemi a její historii a zachování paměti národa.

Jestliže můžete ve své prodejně či provozovně prodávat vlčí máky, zašleme vám je do komisního prodeje spolu s letáčkem a informačními kartičkami.

V případě zájmu o pomoc s prodejem napište na e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Chcete-li koupit vlčí máky pro sebe, svou organizaci či své blízké, jsou k dostání na těchto místech (prodejní místa budeme průběžně doplňovat):

Brno Knihkupectví Academia nám. Svobody 13
Kladno Kavárna Lodestar Coffee Havířská 95
Ostrava Knihkupectví Academia Zámecká 2
Praha 1 Knihkupectví Krakatit Jungmannova 14
Praha 5 Naše vojsko Štefánikova 11
Praha 6 Dejvická drogerie Dejvická 56
Vlkoš Military muzeum gen. Sergěje Ingra Vlkoš

 

 

 

Pozvánka na Svět knihy 2015

Přijďte na pražské Výstaviště - v Průmyslovém paláci se koná již tradiční největší knižní veletrh - Svět knihy Praha 2015.

Stánek s Historickým kaleidoskopem, knihami o novodobé české historii z produkce Anlet a Centra české historie najdete v levém prozatímním křídle pod číslem L313.

Těšíme se na vás od 14. do 17. května.

Podrobné informace o otevírací době a vstupném najdete na www.svetknihy.cz

 

V Den vítězství nás najdete na Dejvické

Již několik týdnů si připomínáme 70. výročí ukončení II. světové války v Evropě. Velké oslavy se chystají na různých místech naší země a některé pozvánky najdete také na www.historickykaleidoskop.cz.

ANLET najdete 8. května od 13 hodin v Praze 6 na Dejvické ulici u informačního stánku MČ Praha 6, kde vám nabídneme naši produkci - tj. knihy, časopisy, odznaky, speciální turistickou známku k 70. výročí ukončení II. světové války a mnoho dalšího.

A PROTOŽE ZMĚNA JE ŽIVOT, BYL NÁM PŘIDĚLEN STÁNEK VE VÁCLAVKOVĚ ULICI U MEXICKÉ RESTAURACE - URČITĚ NÁS TAM NAJDETE.

Informace o celé akci, kterou pořádá MČ Praha 6, jsou zde: 

http://www.praha6.cz/aktuality/70-vyroci-osvobozeni-vyvrcholi-8-a-9-kvetna-koncertem-pro-hrdiny-2015-04-30.html

turist-znamka-70-dny-ceske-historie

 

POCHOD ANTIMONY 2015

Vzhledem k dotazům účastníků letošního pochodu Spelter, uvádíme základní informace o plánovaném II. ročníku pochodu Po stopách hrdinů II. odboje:

Po stopách paraskupiny ANTIMONY

Termín: 12. září 2015

Místo: Rovensko pod Troskami a okolí

Pro trasy pochodu budou v dané lokalitě navrženy tři pěší trasy od 10 do 40 kilometrů a jedna cyklotrasa. Konkrétní trasy budou zveřejněny během I. pololetí 2015.

Každý účastník, který absolvuje pochod a splní během pochodu dané úkoly, získá certifikát o absolvování pochodu. Pro účastníky pochodu budou připraveny také pamětní medaile s tématikou výsadku Antimony.

Občerstvení při startu a v cíli zajištěno.

Přihlášky na pochod budou přijímány od 12. ledna 2015 prostřednictvím formuláře, který najdete spolu s podrobnými podmínkami na webových stránkách www.dnyceskehistorie.cz, kde budou také uveřejňovány průběžně další informace o chystaném pochodu.

 

 

Vzpomínky na Velkou válku právě vycházejí

vzpominky-velka-valkaKniha Svatopluka Valníčka se soustřeďuje na příběh studenta, jenž nemohl odmaturovat a byl povolán do c. k. armády, posléze se dostal do italského zajetí, kde vstoupil do čs. legií. Zajímavé jsou vzpomínky na významné představitele čs. legií, Štefánika, Čapka – prvního iniciátora čs. legií v Itálii, Břetislava Bartoše – významného malíře legionářských plakátů a autora praporů, a mnohé další. S Václavem Valníčkem projdeme celou italskou anabázi od bojů na rakouské straně, přes zajetí, boje legionářů u Lago di Garda, až po návrat domů na Štědrý den, kdy však místo odchodu z nádraží dostali vojáci okamžitý rozkaz k přesunu na Slovensko. Tam boje pokračovaly a domov byl v nedohlednu. Krátce nahlédneme do života po válce, kdy si mladí muži museli budovat nový život, přerušený válkou. Sugestivní vyprávění je doprovázeno bohatou fotodokumentací, včetně dobových ilustrací, karikatur, kreseb i fotografií současného stavu z míst bojů na italské frontě.

 

Knihu zakoupíte na e-shopu: www.eshop.anlet.cz

 

Pamětní razítko Spelter

Razitko SpelterPro účastníky pochodu Po stopách operace Spelter jsme připravili pamětní razítko. Pokud s námi půjdete, orazíme vám v cíli účastnický list a nebo si můžete přinést svoji vandrovní knížku.

Těšíme se na vás!

Více zde: www.dnyceskehistorie.cz

 

ANLET pořádá pochod Po stopách paravýsadku Spelter

sobota 13. září 2014

Start a cíl:  Jaroměřice nad Rokytnou - koupaliště

 

Nově akce v Historickém kaleidoskopu

Od června 2014 jsou nové akce a všechny aktivity Anlet uveřejňovány na webových stránkách Historického kaleidoskopu.

Tam se také můžete zapsat k odběru novinek, abychom vám mohli zasílat e-mailem zprávy o chystaných akcích a nových článcích a projektech.

Stránky Anletu se budou nadále věnovat především informacím pro členy Anlet.

 

Křest knihy

MA-VLAST-Mujdomov-obal-web

Na 4. ostravském knižním veletrhu proběhl 8. března křest nové knihy z vydavatelství Anlet.  V knize Petra Majera Česká republika - má vlast, můj domov je odpověď více než 70 osobností na otázku, jak vnímají lásku a hrdost ke své zemi. Někteří odpověděli stručně, jiní obsáhle, ale na otázku autor dostal vždy odpověď. Jednotlivé odpovědi jsou doplněny krátkou charakteristikou jednotlivých osobností a fotografií dotazovaného. Kniha obsahuje materiál, jež autor sbíral posledních deset let, a tak v ní lze nalézt názory válečných veteránů, podnikatelů, herců, zpěváků, spisovatelů i sportovců, včetně těch, kteří již nejsou mezi námi,
a rozhovor s autorem byl v několika případech posledním, který poskytli.
Knihu pokřtil plukovník Adolf Kalenta z Hrádku, který se vyznamenal v bojích u Dunkerque, starosta obce Bystřice Ladislav Olšar a Helena Steblová z Bystřice. Pro více injformací o autorovi knihy či pro objednání knihy přejděte na náš eshop.

 

 

ostrava-01-web ostrava-02-web ostrava-06-web
 

Ceny Český patriot uděleny

patriot-2013-cenaV pátek 31. ledna 2014 byly v botelu Albatros vyhlášeny a předány Ceny český patriot pro rok 2013. Již šestý ročník Cen Českého patriota pořádal již tradičně ANLET letos ve spolupráci s Českým svazem bojovníků za svobodu. Na slavnostním večeru byly předány ceny za dobrovolnou a neziskovou práci v oblasti výchovy k vlastenectví a zachování historických tradic české společnosti v osmi kategoriích.Více zde: http://www.ceskypatriot.cz/
 

Strana 1 z 3

«ZačátekPředchozí123DalšíKonec»

Doporučujeme

Podpořte prosím vydávání
Historického kaleidoskopu 

HK hlavicka ctverec 200


   

VÝSTAVY K ZAPŮJČENÍ

vystava-1-sv


 

Banner 180x150px fin-bez-dat

 


 


NAŠE NOVÉ KNIHY

 

OBAL-01MA-VLAST-Mujdomov-obal-web

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2010 ANLET - Asociace nositelů legionářských tradic | Joomla webdesign by Easy Software.