Pamětní razítko Spelter

Razitko SpelterPro účastníky pochodu Po stopách operace Spelter jsme připravili pamětní razítko. Pokud s námi půjdete, orazíme vám v cíli účastnický list a nebo si můžete přinést svoji vandrovní knížku.

Těšíme se na vás!

Více zde: www.dnyceskehistorie.cz

 

ANLET pořádá pochod Po stopách paravýsadku Spelter

sobota 13. září 2014

Start a cíl:  Jaroměřice nad Rokytnou - koupaliště

Pěší trasy:    8,18 a 25 km
Cyklotrasa:    48 km

Časový harmonogram:

8.00 – 10.00    Průběžný start
17.30              Ukončení pochodu

Účastnické poplatky:

dospělí:  100 Kč, děti do 15 let: 25 Kč, účastnický poplatek Spelter: 500 Kč

ČLENOVÉ ANLET MAJÍ SLEVU 20 %.

V ceně účastnického poplatku pro dospělého: mapa s odborným popisem a fotodokumentací lokalit vztahujících se k seskoku a pobytu paraskupiny Spelter na tomto území – obdržíte při startu.

Po příchodu do cíle a předložení razítek z kontrol obdrží všichni: certifikát o absolvování pochodu, pamětní razítko, drobný dárek

Účastnický poplatek Spelter zahrnuje navíc: pamětní medaili s tématikou paraskupiny Spelter a certifikát k medaili.

Registrace:  

vyplněním formuláře na www.dnyceskehistorie.cz nebo na startu.

Při registraci na místě startu nelze zajistit medaili.

Občerstvení: z vlastních zásob, v cíli zajištěno malé občerstvení a nápoje

Zdravotní zabezpečení: na kontrolách a v místě startu a cíle

Psi povoleni za dodržení obecných bezpečnostních pravidel pro psy na veřejných místech.

Další informace a registrace on-line: www.dnyceskehistorie.cz

Pochod je pořádán za podpory Ministerstva obrany v rámci dotačního programu Podpora sportu a branné přípravy.

Mediální partneři:

 

CRo-Region 90.1-H-RGB LOGO-mikroregion-m MKS-Trebic m
kudyznudy m Horackenoviny-m Trebicsky-denik-m


 

Nově akce v Historickém kaleidoskopu

Od června 2014 jsou nové akce a všechny aktivity Anlet uveřejňovány na webových stránkách Historického kaleidoskopu.

Tam se také můžete zapsat k odběru novinek, abychom vám mohli zasílat e-mailem zprávy o chystaných akcích a nových článcích a projektech.

Stránky Anletu se budou nadále věnovat především informacím pro členy Anlet.

 

Křest knihy

MA-VLAST-Mujdomov-obal-web

Na 4. ostravském knižním veletrhu proběhl 8. března křest nové knihy z vydavatelství Anlet.  V knize Petra Majera Česká republika - má vlast, můj domov je odpověď více než 70 osobností na otázku, jak vnímají lásku a hrdost ke své zemi. Někteří odpověděli stručně, jiní obsáhle, ale na otázku autor dostal vždy odpověď. Jednotlivé odpovědi jsou doplněny krátkou charakteristikou jednotlivých osobností a fotografií dotazovaného. Kniha obsahuje materiál, jež autor sbíral posledních deset let, a tak v ní lze nalézt názory válečných veteránů, podnikatelů, herců, zpěváků, spisovatelů i sportovců, včetně těch, kteří již nejsou mezi námi,
a rozhovor s autorem byl v několika případech posledním, který poskytli.
Knihu pokřtil plukovník Adolf Kalenta z Hrádku, který se vyznamenal v bojích u Dunkerque, starosta obce Bystřice Ladislav Olšar a Helena Steblová z Bystřice. Pro více injformací o autorovi knihy či pro objednání knihy přejděte na náš eshop.

 

 

ostrava-01-web ostrava-02-web ostrava-06-web
 

Ceny Český patriot uděleny

patriot-2013-cenaV pátek 31. ledna 2014 byly v botelu Albatros vyhlášeny a předány Ceny český patriot pro rok 2013. Již šestý ročník Cen Českého patriota pořádal již tradičně ANLET letos ve spolupráci s Českým svazem bojovníků za svobodu. Na slavnostním večeru byly předány ceny za dobrovolnou a neziskovou práci v oblasti výchovy k vlastenectví a zachování historických tradic české společnosti v osmi kategoriích.Více zde: http://www.ceskypatriot.cz/
 

Kniha Poslední parašutista

POSLEDNI-PARASUTISTA-obal

 Nová kniha Jana Vondráčka Poslední parašutista.

Zprávy ČT - křest knihy o Jaroslavu Klemešovi

Tisková zpráva ke stažení.

Informace o knize.

E-shop, kde můžete knihu koupit.

 

Internetová soutěž zná své vítěze

Znalostní internetová soutěž Odbojem proti zlu vyvrcholila "rozstřelovým" kolem navíc, které mělo mimořádně těžké otázky a určilo vítěze jednotlivých věkových kategorií. Prioritně byla soutěž určena dětem a mládeži a podle toho byly také koncipovány soutěžní otázky. Až závěr soutěže ukázal, že se jí účastní mnoho věkově velmi od sebe rozdílných soutěžících, ale také i s velkým rozdílem znalostí. Naopak někteří nadšenci soutěž začali a nedokončili, takže nemohli být zahrnuti do závěrečného hodnocení. Celkem se soutěže zúčastnilo 2354 soutěžících. Nejmladšímu soutěžícímu bylo 11 let, nejvíce soutěžících – cca 80 % bylo ve věkové skupině 14 - 25 let.

Na prvních místech se umístili tito soutěžící:

 

Sbírka na rodný dům Jana Kubiše pokračuje

Zdá se, že po všech aktivitách při výročí 70. výročí operace ANTHROPOID nastává útlum a konec činností, opak je pravdou.

Na mnoha místech České republiky dále probíhají akce, které podporují veřejnou sbírku obce Dolní Vilémovice na opravu rodného domu Jana Kubiše.

Seznamte se s prezentací, kterou obec Dolní Vilémovice seznamuje veřejnost se záměrem opravy tohoto historického objektu >>>

 

banner-kubis-sbirka

 

 

 

Pamětní medaile k 70. výročí operace ANTHROPOID

certifikat-medailePředsednictvo ANLET vydalo pamětní medaili k 70. výročí operace ANTHROPOID, kterou bude postupně udělovat osobnostem za jejich práci pro zachování paměti národa v oblasti novodobé české historie.

 

Pamětní medaile k 70. výročí operace ANTHROPOID má svůj certifikát, je vyrobena z antického bronzu, průměr 38 mm, tloušťka 3,5 mm, jedná se o limitovanou sérii.

 

Zástupci ANLET v Újezdě nad Lesy

ujezd-pietni aktMěstská část Praha 21 – Újezd nad Lesy pořádala slavnostní dopoledne 8. května 2012 k uctění památky obětem 2. světové války a oslavy Dne vítězství v divadelním sále Masarykovy základní školy. Starosta MČ Praha 21, RNDr. Pavel Roušar, upřesňuje: „Společně s občany a pozvanými čestnými hosty, mezi nimiž nechyběli plukovník Ing. Jan Vondráček, člen Asociace nositelů legionářských tradic a plukovník Ing. Václav Přibyl, čestný člen ANLET, bojovník z II. světové války.

Připomněli jsme si hrůzu války i radost z vítězství. Ve vzpomínkách hostů i závěrečné besedě zazněla slova hrdosti na statečnost a připravenost Čechoslováků k boji i povzbuzení do budoucnosti, v níž je důležité soustředit se na to, co lidi spojuje.

Při této příležitosti byly předány čestné tituly občanům Újezdu nad Lesy.

 

 

 

 

Výzva: Vyberte si ten svůj!

Pomnik-JSJe 8. květen 2012 – den státního svátku naší republiky. Den ukončení II. světové války v Evropě. Co budete dnes dělat? Možná půjdete do ZOO, pojedete na kolech nazdařbůh, strávíte svátek prací, sekáním zahrady nebo jen tak povalováním. Možná budete zítra v práci rozebírat, „jak to ty televize zase zvoraly“ a co to bylo za státní svátek s Ordinací či s rozjíveným americkým spratkem… Kde že jsou Májové hvězdy, Osvobození Prahy či „barikáda v Balounově ulici“? Kde je jim konec?

A že politici dali k jednomu pomníku pár květin? Ještě spousta pomníků a pomníčků zůstala bez nich. Za mého dětství držely 5. května u všech pomníčků, které jste potkali, děti čestnou stráž. Ano, měly pionýrské šátky, a to se dnes nenosí, ale také u pomníčků už nikdo nestojí. Ani děti ze školy vedle v ulici, ani skautíci či Sokolové. Zapomínáme?

Jsou snad dnes oběti těch, kteří zahynuli v květnovém povstání v roce 1945 méně vzácnější, než za našeho dětství? Je krev našich vojáků, kteří zahynuli na bojištích druhé světové války či popravených a umučených vlastenců hodna menší úcty než dříve?

Procházíme kolem pomníčků takřka bez povšimnutí, někde se objeví kytička z umělé hmoty – a jdeme si za svou zábavou.

Ale dnes prosím ne! Zkuste to změnit právě vy! Vyzývám všechny vás, Čechy, kteří máte rádi svou zem, uctěte dnes prosím krev, která se prolila za vás!

 Vyberte si jeden pomníček ve svém okolí a jděte k němu položit kytku. Vezměte s sebou přítele, rodinu, děti, vnoučata. Naučte je úctě k české historii právě dnes a tímto nejjednodušším způsobem. Čím víc nás bude, tím víc kytek bude u pomníčků známých i neznámých hrdinů.  Nezapomeňme na ně, nestihnete-li to dnes, udělejte to zítra, vždyť – v Česku se střílelo až do 11. května!

Prostě to udělejte a vyberte si! Já si už vybrala…

(A když mi pošlete fotku od „svého“ pomníčku, už se těším na krásnou galerii, která dokáže, že jsme nezapomněli….)

Jindra Svitáková

( Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript )

 

 

Strana 1 z 3

«ZačátekPředchozí123DalšíKonec»

Naše projekty

VLČÍ MÁKY OPĚT V PRODEJI

 vlci-mak-new-02-web

PRÁVĚ PŘIPRAVUJEME

banner 125x125

VÝSTAVY K ZAPŮJČENÍ

vystava-1-sv


 

Banner 180x150px fin-bez-dat

 

HISTORICKÝ KALEIDOSKOP
ON LINE

Banner 120x60 px 1


NAŠE NOVÉ KNIHY

POSLEDNI-PARASUTISTA-obal
MA-VLAST-Mujdomov-obal-web

 

 

 

 

 

 

 
Svým členstvím získáte:
  • přístup k novinkám o české historii
  • vstup na zajímavé akce
  • slevy na vydávané knihy a realizované projekty
  • podpoříte naše neziskové vzdělávací aktivity pro ty, kteří to nejvíce potřebují

Copyright © 2010 ANLET - Asociace nositelů legionářských tradic | Joomla webdesign by Easy Software.