Chystáme Dny české historie

Srdečně zveme všechny čtenáře na I. ročník akce

Dny české historie

Datum konání: 26. dubna 2014 od 10 do 18 hodin

Místo konání: městys Křivsoudov, Středočeský kraj

Akci pořádáme ke 100. výročí rozpoutání I. světové války a je zaměřena především na vojenskou historii

Na prvním ročníku akce máme zatím potvrzený tento bohatý program:

  • Vernisáž nové putovní výstavy Anlet ke 100. výročí vypuknutí 1. světové války, nazvaná Velká válka - Češi na bojištích Evropy
  • Výstava Památníku Lidice - Lidičtí muži v boji za svobodu
  • Hrají: Taxmeni, QR Band
  • Komponovaný program skupiny Švejk
  • Prezentace muzeí, řopíků a klubů
  • Branná hra – kdo si zkusí proběhnout trasu a splnit fyzicky náročné úkoly?
  • Paintball
  • Promítání dokumentárních filmů

A to ještě není všechno!

Sledujte naše stránky také na Facebooku a staňte se členy skupiny Česká historie.

 

Křest knihy

MA-VLAST-Mujdomov-obal-web

Na 4. ostravském knižním veletrhu proběhl 8. března křest nové knihy z vydavatelství Anlet.  V knize Petra Majera Česká republika - má vlast, můj domov je odpověď více než 70 osobností na otázku, jak vnímají lásku a hrdost ke své zemi. Někteří odpověděli stručně, jiní obsáhle, ale na otázku autor dostal vždy odpověď. Jednotlivé odpovědi jsou doplněny krátkou charakteristikou jednotlivých osobností a fotografií dotazovaného. Kniha obsahuje materiál, jež autor sbíral posledních deset let, a tak v ní lze nalézt názory válečných veteránů, podnikatelů, herců, zpěváků, spisovatelů i sportovců, včetně těch, kteří již nejsou mezi námi,
a rozhovor s autorem byl v několika případech posledním, který poskytli.
Knihu pokřtil plukovník Adolf Kalenta z Hrádku, který se vyznamenal v bojích u Dunkerque, starosta obce Bystřice Ladislav Olšar a Helena Steblová z Bystřice. Pro více injformací o autorovi knihy či pro objednání knihy přejděte na náš eshop.

 

 

ostrava-01-web ostrava-02-web ostrava-06-web
 

Ceny Český patriot uděleny

patriot-2013-cenaV pátek 31. ledna 2014 byly v botelu Albatros vyhlášeny a předány Ceny český patriot pro rok 2013. Již šestý ročník Cen Českého patriota pořádal již tradičně ANLET letos ve spolupráci s Českým svazem bojovníků za svobodu. Na slavnostním večeru byly předány ceny za dobrovolnou a neziskovou práci v oblasti výchovy k vlastenectví a zachování historických tradic české společnosti v osmi kategoriích.Více zde: http://www.ceskypatriot.cz/
 

Generál Alexaner Beer oslavil narozeniny

Obr pro titul knihyVálečný veterán generálmajor Alexander Beer, legendární tankista Svobodovy armády, čestný člen ANLETu, oslavil v pátek 7. února 2014 své  97. narozeniny. K tomuto krásnému věku mu přejeme pevné zdraví a doufáme, že se na dalších akcích Anletu znovu setkáme.

Kniha Historie války a života - životní příběh brigádního generála Alexandra Beera

Generál Beer hostem na akci Cena Český patriot

 

Generálmajor Jaroslav Klemeš slaví narozeniny

klemes-04

Dne 31. ledna 2014 oslaví 92 výročí narození hlavní protagonista publikace "Poslední parašutista" generálmajor Jaroslav Klemeš.

Podrobnosti o jeho životě jsou uvedeny  v materiálu vydaném ANLET. 

www.posledni-parasutista.anlet.cz

K tomuto výročí mu všichni přejeme pevné zdraví, duševní pohodu a ještě mnoho příležitostí se s tímto vzácným člověkem stýkat.

 

Předsednictvo ANLET.

 

 

Kniha Poslední parašutista

POSLEDNI-PARASUTISTA-obal

 Nová kniha Jana Vondráčka Poslední parašutista.

Zprávy ČT - křest knihy o Jaroslavu Klemešovi

Tisková zpráva ke stažení.

Informace o knize.

E-shop, kde můžete knihu koupit.

 

Kdo si zaslouží Českého patriota?

6. ročník cen Český patriot vyhlašuje Asociace nositelů legionářských tradic ve spolupráci s Českým svazem bojovníků za svobodu.

Navrhněte udělení ceny Český patriot 2013 osobnosti, které si vážíte. Navrhněte ze svého okolí člověka, který se významně a bez nároku na odměnu podílí na zachování paměti národa a výchově k vlastenectví a hrdosti na Českou republiku.

Měl by to být vlastenec, který dlouhodobě pečuje o zachování historie naší vlasti, přispěl k nastolení svobody a demokracie, věnuje se zachování historických památek, sběru historického materiálu o osobách, místech a událostech, které ovlivnily novodobou českou historii. Napište nám o lidech, kteří se věnují výchově a vzdělávání mladé generace, publikují, předávají zkušenosti a své znalosti.

 

Poslední výtisky Legend čs. letectví v prodeji

Legendy-ob-mV prodeji na našem eshopu www.eshop.anlet.czjsou poslední výtisky knihy Zbyňka M. Dudy Legendy čs. letectví. V knize najdete portréty prvního českého vojenského aviatika Rudolfa Holeky, PhDr. Milana Rastislava Štefánika, plk. letectva Bedřicha Starého, generála letectva ing. Aloise Vicherka, brig. gen. let. Josefa Dudy, CBE, brig. generála Ing. Karla Mrázka, DSO, DFC, genmjr. Miloslava Jana Mansfelda, brig. gen. Antonína Lišky a historii fotografií jednoho z nejslavnějších čs. letců Aloise „Amose“ Vašátka.

Více na www.eshop.anlet.cz

 

Zpráva z IDETu 2013

Vážení příznivci,

i v letošním roce jsme se zúčastnili mezinárodního veletrhu obranné a bezpečnostní techniky IDET 2013 v Brně, který se konal 22. května až 24. května 2013.

Představili jsme zde novou knihu Jana Vondráčka - Historie války a života, životní příběh brigádního generála Alexandra Beera. Autor byl na veletrhu přítomen a zájemcům knihu osobně podepsal. Sešli jsem se zde s našimi příznivci a těm, co nás ještě neznají představili Anlet a jeho činnost. O prodávané časopisy, publikace, kravaty i odznaky byl velký zájem.

Chtěli bychom poděkovat  společnosti Veletrhy Brno, a.s. za spolupráci při realizaci účasti.

DSCN0059 DSCN0080

Foto z veletrhu IDET 2013

 

Pozvánka na IDET 2013

Vážení příznivci,

srdečně Vás zveme na mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky IDET 2013 v Brně, který se koná od 22. května do 24. května 2013.

Těšíme se na setkání s Vámi v pavilonu P, stánek č. 075. Pro členy ANLET máme připravené, ale jen omezené množství, volné vstupenky. Zájemci si mohou o vstupenky požádat.

ANLET mimo svého pilotního projektu časopisu Historický kaleidoskop, představí své nové knižní publikace zabývající se historií s vojenskou tématikou a příběhy osobností. Bude představena nová kniha Jana Vondráčka - Historie války a života, životní příběh brigádního generála Alexandra Beera.

Pro zájemce máme připravený výběr unikátních filmů na DVD, publikaci Operace ANTHROPOID, knihu Letci pardubicka aj.   

Anlet-IDET-2011 IDET-2011-18

 

Foto z veletrhu IDET 2011

 

 

 

Pozvánka do KT Mauthausen

U příležitosti dnů osvobození chystá HS Mauthausen zájezd do Mauthausenu a jeho pobočných táborů. Letos Vám chceme nabídnout dvě alternativy zájezdu.

1.     Varianta – vícedenní

Termín 10. 5. 2013-12. 5. 2013

 

Strana 1 z 3

«ZačátekPředchozí123DalšíKonec»

Naše projekty

Nové knihy

Poslední parašutista

 POSLEDNI-PARASUTISTA-obal-w

 

 

 

 

 

 

 

 Česká republika
- má vlast, můj domov

MA-VLAST-Mujdomov-obal-web

 

 

 

 

 

 

 

 Objednávejte na E-SHOPU ANLET.

   Banner_180x150px_fin

č.3-4 / 2012

kal tit 12-03-04-v350

  Předplatné >>

 

NAŠI PARTNEŘI

logo ASUD

Bontonfilm modra prechod

DVD z novin a časopisů - Codi.cz

 

logoCZ-zmensene

    MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

Protext-logo 

 

 

 

Pressweb-145x50
 logoPN-150 
 
vlast1


 

 

CD banner new

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odběr novinek

Copyright © 2010 ANLET - Asociace nositelů legionářských tradic | Joomla webdesign by Easy Software.