Návštěva u válečných veteránů, čestných členů ANLETu:

Krátce poté, co jsme se dozvěděli, že tři naši čestní členové jsou hospitalizováni v Ústřední vojenské nemocnici, rozhodli jsme se pro jejich návštěvu. Dne 18. února 2012 v dopoledních hodinách jsme je postupně navštívili.

Nejprve jsme navštívili plk. v.v. Vladimíra Paličku, který zde leží s problémy dolních končetin a zad. Jeho zdravotní stav se pozvolna lepší a je naděje, že se s ním setkáme v kondici, kterou jsme u něho obdivovali. Až oznámení času oběda přerušilo naše srdečné setkání. Jeho válečný příběh je popsán v knize „Pod pancířem tanku k domovu“, kterou vydala MČ Praha 8.

honza_a_irenka_1-v250Další návštěva proběhla u plk. v.v. Ireny Malínské, která utrpěla úraz horního obratle páteře a jak nám sama naznačila, těší se na propuštění do domácího léčení. Shodou okolností jsme s sebou měli knihu „A smrt byla na dosah“, kterou vydal ANLET a pojednává o jejím životě v armádě, kterou nám s radostí podepsala. Na protějším pokoji jsme navštívili i ppor. v.v. Helenu Křikavovou – Albrechtovou.

Očividně všichni hospitalizovaní měli upřímnou radost z naší návštěvy a z toho, že se o ně někdo zajímá a vzpomíná na ně. Za tu radost a slzy v jejich očích to zajisté stálo. Budeme i nadále s nimi v kontaktu a budeme je informovat o naší práci, jejích výsledcích a plánech. ANLET si nejen svých členů váží, ale ani na ně nezapomíná.

Na obrázku publicista Jan Vondráček a Irena Malínská.

 

Doporučujeme

Podpořte prosím vydávání
Historického kaleidoskopu 

HK hlavicka ctverec 200


   

VÝSTAVY K ZAPŮJČENÍ

vystava-1-sv


 

Banner 180x150px fin-bez-dat

 


 


NAŠE NOVÉ KNIHY

 

OBAL-01MA-VLAST-Mujdomov-obal-web

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2010 ANLET - Asociace nositelů legionářských tradic | Joomla webdesign by Easy Software.