aktualita

Plk. Ing. Vladimír Palička (27. 1. 1923 – 14. 12. 2012)

palicka-01Vladimír Palička se narodil na Volyni a byl jedním z tisíců volyňských Čechů, kteří v době 2. světové války vstoupili do československého armádního sboru v Sovětském svazu a v jeho řadách se zúčastnili bojů v Karpatsko-dukelské, Opavsko-ostravské a Pražské operaci Sovětské armády.

 

Akce

Ceny Český patriot předány

Ve čtvrtek 6. prosince byly předány ceny Český patriot 2012. Již pátý ročník cen Český patriot, které uděluje Asociace nositelů legionářských tradic za dobrovolnou a neziskovou práci v oblasti výchovy k vlastenectví a zachování historických tradic české společnosti, vyvrcholil udělením cen v devíti kategoriích.

 

Akce

Internetová soutěž zná své vítěze

Znalostní internetová soutěž Odbojem proti zlu vyvrcholila "rozstřelovým" kolem navíc, které mělo mimořádně těžké otázky a určilo vítěze jednotlivých věkových kategorií. Prioritně byla soutěž určena dětem a mládeži a podle toho byly také koncipovány soutěžní otázky. Až závěr soutěže ukázal, že se jí účastní mnoho věkově velmi od sebe rozdílných soutěžících, ale také i s velkým rozdílem znalostí. Naopak někteří nadšenci soutěž začali a nedokončili, takže nemohli být zahrnuti do závěrečného hodnocení. Celkem se soutěže zúčastnilo 2354 soutěžících. Nejmladšímu soutěžícímu bylo 11 let, nejvíce soutěžících – cca 80 % bylo ve věkové skupině 14 - 25 let.

Na prvních místech se umístili tito soutěžící:

 

Práce

Práce pro obchodního manažera - fundraisera

ANLET hledá obchodního manažera - fundraisera na trvalou spolupráci.

 

Práce

Stážistka/stážista v oblasti marketingu a fundraisingu

ANLET hledá studenta/studentku na pravidelnou spolupráci po dobu alespoň 6 týdnů, na 10 – 20 hodin týdně. Ideální jako praxe/stáž.

 

Události

Vzpomněli jsme na naše padlé

Praha 6

U památníku čs. zahraničním vojákům, účastníkům 2. světové války na Vítězném náměstí v Praze 6 se sešla opravdu malá skupinka k pietnímu aktu k uctění padlých u příležitosti Dne válečných veteránů. Starostka MČ Praha 6 ing. Marie Kousalíková, zástupce Krajského vojenského velitelství hl. m. Prahy a prezident ANLET položili květiny k památníku a vzdali čest padlým položením květin také u Památníku padlých čs. letců na náměstí Svobody a u pomníku parašutistům československé zahraniční armády a jejich spolupracovníkům z domácího odboje padlým v letech 2. světové války v Technické ulici v Praze 6. Za ostatní občanská sdružení byl přítomen pouze jeden zástupce jednoty ČSBS z Prahy 6 - Petřiny a člen jednoty ČsOL Prahy 6. Ani jeden z nich nepoložil však k těmto památníkům jediný květ, který by symbolizoval byť jen malou vzpomínku na své spolubojovníky a ostatní padlé. Je smutné, že právě v Praze 6, která je sídlem naší armády, se nepřišlo památce padlých poklonit více občanů, ale také profesionálních vojáků a politiků z radnice. Teprve tehdy, když není součástí akce ta správná věta - občerstvení zajištěno - se ukazuje, kdo káže vodu a pije víno...

Základní škola UNESCO Uherské Hradiště

Mgr. Petr Kočíř, učitel této školy, připravil v souvislosti s Dnem válečných veteránů se svými žáky velmi podařenou akci. Nejen že jim taky připomněl význam tohoto dne a význam života v míru a svobodě, ale také je svým aktivním přístupem motivuje a přispívá k jejich občanské uvědomělosti. 

Podrobné informace o akci ZŠ UNESCO najdete na stránkách školy.

Děkujeme panu učiteli za tento postoj a žákům za to, že ctí vzpomínky na padlé ve svém městě. 

Výzva

Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , jak jste slavili Den válečných veteránů u vás. Rádi je uveřejníme.

 

Strana 7 z 13

«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Naše projekty

Nové knihy

Poslední parašutista

 POSLEDNI-PARASUTISTA-obal-w

 

 

 

 

 

 

 

 Česká republika
- má vlast, můj domov

MA-VLAST-Mujdomov-obal-web

 

 

 

 

 

 

 

 Objednávejte na E-SHOPU ANLET.

   Banner_180x150px_fin

č.3-4 / 2012

kal tit 12-03-04-v350

  Předplatné >>

 

NAŠI PARTNEŘI

logo ASUD

Bontonfilm modra prechod

DVD z novin a časopisů - Codi.cz

 

logoCZ-zmensene

    MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

Protext-logo 

 

 

 

Pressweb-145x50
 logoPN-150 
 
vlast1


 

 

CD banner new

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odběr novinek

Copyright © 2010 ANLET - Asociace nositelů legionářských tradic | Joomla webdesign by Easy Software.