aktualita

Práce pro obchodního manažera - fundraisera

ANLET hledá obchodního manažera - fundraisera na trvalou spolupráci.

 

Práce

Stážistka/stážista v oblasti marketingu a fundraisingu

ANLET hledá studenta/studentku na pravidelnou spolupráci po dobu alespoň 6 týdnů, na 10 – 20 hodin týdně. Ideální jako praxe/stáž.

 

Události

Vzpomněli jsme na naše padlé

Praha 6

U památníku čs. zahraničním vojákům, účastníkům 2. světové války na Vítězném náměstí v Praze 6 se sešla opravdu malá skupinka k pietnímu aktu k uctění padlých u příležitosti Dne válečných veteránů. Starostka MČ Praha 6 ing. Marie Kousalíková, zástupce Krajského vojenského velitelství hl. m. Prahy a prezident ANLET položili květiny k památníku a vzdali čest padlým položením květin také u Památníku padlých čs. letců na náměstí Svobody a u pomníku parašutistům československé zahraniční armády a jejich spolupracovníkům z domácího odboje padlým v letech 2. světové války v Technické ulici v Praze 6. Za ostatní občanská sdružení byl přítomen pouze jeden zástupce jednoty ČSBS z Prahy 6 - Petřiny a člen jednoty ČsOL Prahy 6. Ani jeden z nich nepoložil však k těmto památníkům jediný květ, který by symbolizoval byť jen malou vzpomínku na své spolubojovníky a ostatní padlé. Je smutné, že právě v Praze 6, která je sídlem naší armády, se nepřišlo památce padlých poklonit více občanů, ale také profesionálních vojáků a politiků z radnice. Teprve tehdy, když není součástí akce ta správná věta - občerstvení zajištěno - se ukazuje, kdo káže vodu a pije víno...

Základní škola UNESCO Uherské Hradiště

Mgr. Petr Kočíř, učitel této školy, připravil v souvislosti s Dnem válečných veteránů se svými žáky velmi podařenou akci. Nejen že jim taky připomněl význam tohoto dne a význam života v míru a svobodě, ale také je svým aktivním přístupem motivuje a přispívá k jejich občanské uvědomělosti. 

Podrobné informace o akci ZŠ UNESCO najdete na stránkách školy.

Děkujeme panu učiteli za tento postoj a žákům za to, že ctí vzpomínky na padlé ve svém městě. 

Výzva

Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , jak jste slavili Den válečných veteránů u vás. Rádi je uveřejníme.

 

Události

Dopis Václavu Klausovi

Klikněte si na odkaz, který vás navede na článek - dopis Veroniky Zborníkové, patnáctileté dívky, prezidentu Klausovi u příležitosti předání státních vyznamenání 28. října 2012. Je dobře, že mezi námi žijí takoví úžasní mladí lidé.

http://www.mauthausen.estranky.cz/clanky/dopis-panu-prezidentovi.html

 

Osobnosti

Pamětní medaile k 70. výročí operace Anthropoid předsedkyni PS Miroslavě Němcové

U příležitosti zahájení putovní výstavy Někomu život, někomu smrt v budově poslanecké sněmovny parlamentu ČR byla předána pamětní medaile k 70. výročí operace Anthropoid předsedkyni PS PČR Miroslavě Němcové, která nad touto putovní výstavou převzala již v loňském roce na začátku jejího putování záštitu.

Pamětní medaile byly při této příležitosti předány i dalším osobnostem, starostce MČ Praha 6 ing. Marii Kousalíkové, zástupkyni starosty MČ Praha 8 Mgr. Vladimíře Ludkové, starostovi obce Toužetín Josefu Novotnému a dalším.

01-medaile-parlament

Jindra Svitáková, foto Robert Zlatohlávek

 

Události

Pieta pro popravené vlastence

02-pieta23. října 2012 se v chrámu sv. Víta na Pražském hradě uskutečnila zádušní mše za vlastence popravené 24. října 1942, 26. ledna 1943 a 3. února 1944 v koncentračním táboře Mauthausen. Mši celebroval kardinál Dominik Duka. Během zádušní mše byla přečtena jména všech 294 zavražděných a potomci – členové rodin zavražděných zapálili na jejich paměť 294 svící. Mezi obětními dary byly osobní věci vězňů, rodinné památky na drahé zesnulé, ale také originál Kubišova dopisu, který výsadkář napsal krátce před svou smrtí. Při této příležitosti byl vystaven originál Palladia země české, které se jinak nachází v poutním kostele Nanebevzetí Panny Marie ve Staré Boleslavi a představuje nejvzácnější reliéf Panny Marie s Ježíškem, který chrání českou zemi.

V den 70. výročí největší popravy odbojářů, kteří byli zatčeni v období heydrichiády v r. 1942, se 24. října 2012 uskutečnila pietní vzpomínka přímo v koncentračním táboře Mauthausen, kterou zorganizovali Vlastislav Janík, Vojtěch Šustek a Jaroslav Čvančara.

 

Strana 7 z 12

«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Naše projekty

VLČÍ MÁKY OPĚT V PRODEJI

Zakoupíte je nejen na našem e-shopu,
ale také v Praze 6, v Dejvické drogerii,
Dejvická 56 (v těsné blízkosti Vítězného
náměstí).
Provozní doba: pondělí-pátek 8.30-18.30,
sobota 8-12 hodin. 

 vlci-mak-new-02-web

VÝSTAVY K ZAPŮJČENÍ

vystava-1-sv


 

Banner 180x150px fin-bez-dat

 

HISTORICKÝ KALEIDOSKOP
ON LINE

Banner 120x60 px 1


NAŠE NOVÉ KNIHY

POSLEDNI-PARASUTISTA-obal
MA-VLAST-Mujdomov-obal-web

 

 

 

 

 

 

 
Svým členstvím získáte:
  • přístup k novinkám o české historii
  • vstup na zajímavé akce
  • slevy na vydávané knihy a realizované projekty
  • podpoříte naše neziskové vzdělávací aktivity pro ty, kteří to nejvíce potřebují

Copyright © 2010 ANLET - Asociace nositelů legionářských tradic | Joomla webdesign by Easy Software.