aktualita

Internetová soutěž zná své vítěze

Znalostní internetová soutěž Odbojem proti zlu vyvrcholila "rozstřelovým" kolem navíc, které mělo mimořádně těžké otázky a určilo vítěze jednotlivých věkových kategorií. Prioritně byla soutěž určena dětem a mládeži a podle toho byly také koncipovány soutěžní otázky. Až závěr soutěže ukázal, že se jí účastní mnoho věkově velmi od sebe rozdílných soutěžících, ale také i s velkým rozdílem znalostí. Naopak někteří nadšenci soutěž začali a nedokončili, takže nemohli být zahrnuti do závěrečného hodnocení. Celkem se soutěže zúčastnilo 2354 soutěžících. Nejmladšímu soutěžícímu bylo 11 let, nejvíce soutěžících – cca 80 % bylo ve věkové skupině 14 - 25 let.

Na prvních místech se umístili tito soutěžící:

 

Práce

Práce pro obchodního manažera - fundraisera

ANLET hledá obchodního manažera - fundraisera na trvalou spolupráci.

 

Práce

Stážistka/stážista v oblasti marketingu a fundraisingu

ANLET hledá studenta/studentku na pravidelnou spolupráci po dobu alespoň 6 týdnů, na 10 – 20 hodin týdně. Ideální jako praxe/stáž.

 

Události

Vzpomněli jsme na naše padlé

Praha 6

U památníku čs. zahraničním vojákům, účastníkům 2. světové války na Vítězném náměstí v Praze 6 se sešla opravdu malá skupinka k pietnímu aktu k uctění padlých u příležitosti Dne válečných veteránů. Starostka MČ Praha 6 ing. Marie Kousalíková, zástupce Krajského vojenského velitelství hl. m. Prahy a prezident ANLET položili květiny k památníku a vzdali čest padlým položením květin také u Památníku padlých čs. letců na náměstí Svobody a u pomníku parašutistům československé zahraniční armády a jejich spolupracovníkům z domácího odboje padlým v letech 2. světové války v Technické ulici v Praze 6. Za ostatní občanská sdružení byl přítomen pouze jeden zástupce jednoty ČSBS z Prahy 6 - Petřiny a člen jednoty ČsOL Prahy 6. Ani jeden z nich nepoložil však k těmto památníkům jediný květ, který by symbolizoval byť jen malou vzpomínku na své spolubojovníky a ostatní padlé. Je smutné, že právě v Praze 6, která je sídlem naší armády, se nepřišlo památce padlých poklonit více občanů, ale také profesionálních vojáků a politiků z radnice. Teprve tehdy, když není součástí akce ta správná věta - občerstvení zajištěno - se ukazuje, kdo káže vodu a pije víno...

Základní škola UNESCO Uherské Hradiště

Mgr. Petr Kočíř, učitel této školy, připravil v souvislosti s Dnem válečných veteránů se svými žáky velmi podařenou akci. Nejen že jim taky připomněl význam tohoto dne a význam života v míru a svobodě, ale také je svým aktivním přístupem motivuje a přispívá k jejich občanské uvědomělosti. 

Podrobné informace o akci ZŠ UNESCO najdete na stránkách školy.

Děkujeme panu učiteli za tento postoj a žákům za to, že ctí vzpomínky na padlé ve svém městě. 

Výzva

Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , jak jste slavili Den válečných veteránů u vás. Rádi je uveřejníme.

 

Události

Dopis Václavu Klausovi

Klikněte si na odkaz, který vás navede na článek - dopis Veroniky Zborníkové, patnáctileté dívky, prezidentu Klausovi u příležitosti předání státních vyznamenání 28. října 2012. Je dobře, že mezi námi žijí takoví úžasní mladí lidé.

http://www.mauthausen.estranky.cz/clanky/dopis-panu-prezidentovi.html

 

Osobnosti

Pamětní medaile k 70. výročí operace Anthropoid předsedkyni PS Miroslavě Němcové

U příležitosti zahájení putovní výstavy Někomu život, někomu smrt v budově poslanecké sněmovny parlamentu ČR byla předána pamětní medaile k 70. výročí operace Anthropoid předsedkyni PS PČR Miroslavě Němcové, která nad touto putovní výstavou převzala již v loňském roce na začátku jejího putování záštitu.

Pamětní medaile byly při této příležitosti předány i dalším osobnostem, starostce MČ Praha 6 ing. Marii Kousalíkové, zástupkyni starosty MČ Praha 8 Mgr. Vladimíře Ludkové, starostovi obce Toužetín Josefu Novotnému a dalším.

01-medaile-parlament

Jindra Svitáková, foto Robert Zlatohlávek

 

Strana 7 z 12

«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Naše projekty

VLČÍ MÁKY OPĚT V PRODEJI

Zakoupíte je nejen na našem e-shopu,
ale také v Praze 6, v Dejvické drogerii,
Dejvická 56 (v těsné blízkosti Vítězného
náměstí).
Provozní doba: pondělí-pátek 8.30-18.30,
sobota 8-12 hodin. 

 vlci-mak-new-02-web

VÝSTAVY K ZAPŮJČENÍ

vystava-1-sv


 

Banner 180x150px fin-bez-dat

 

HISTORICKÝ KALEIDOSKOP
ON LINE

Banner 120x60 px 1


NAŠE NOVÉ KNIHY

POSLEDNI-PARASUTISTA-obal
MA-VLAST-Mujdomov-obal-web

 

 

 

 

 

 

 
Svým členstvím získáte:
  • přístup k novinkám o české historii
  • vstup na zajímavé akce
  • slevy na vydávané knihy a realizované projekty
  • podpoříte naše neziskové vzdělávací aktivity pro ty, kteří to nejvíce potřebují

Copyright © 2010 ANLET - Asociace nositelů legionářských tradic | Joomla webdesign by Easy Software.