aktualita

Ceny Český patriot za rok 2014 budou uděleny v pátek 13. února 2015

Již zítra budou známi noví držitelé ceny Český patriot.

Sedmý ročník cen Český patriot, které uděluje Asociace nositelů legionářských tradic (ANLET) za dobrovolnou a neziskovou práci v oblasti výchovy k vlastenectví a zachování historických tradic české společnosti, vyvrcholí 13. února 2015 udělením cen v sedmi kategoriích: Mladý vlastenec, Péče o památná a pietní místa, Publicistická činnost, Výchovně-vzdělávací činnost, Zachování kulturně-historického dědictví, Významný přínos české historii a Cena za celoživotní dílo.

Mimo kategorie budou uděleny tři mimořádné ceny za hrdinství.

 

Anlet

Pietní akt v Národním památníku hrdinů heydrichiády.

Vážení přátelé a kolegové,

dovolte abychom Vás pozvali k účasti na pietním aktu dne 27. ledna 2015 od 17.00 hod v Národním památníku hrdinů heydrichiády v pravoslavném chrámu sv. Cyrila a Metoděje v Praze 2.

Společně vzpomeneme 72. výročí hrdinské smrti popravených v době heydrichiády, 4. výročí odhalení pamětní desky 294 obětem heydrichiády a Den památky obětí holocaustu.

Věříme, že v této uspěchané době si najdete chvíli, abychom uctili památku všech, kteří pro nás a naši vlast položili život .

Asociace nositelů legionářských tradic, NPHH při pravoslavném Chrámu sv. Cyrila a Metoděje a Městská část Praha 2.

Adresa: Resslova 9a, Praha 2, (metro B, Karlovo náměstí)

Pro zajímavost a úplné informace, včetně seznamu popravených, zhlédněte zprávu z roku 2011, kdy byl 26. ledna odhalen památník popraveným odbojářům v době heydrichiády >>>

pozvanka-pietni-akt-2015-v550

 

Akce

POCHOD ANTIMONY 2015

Vzhledem k dotazům účastníků letošního pochodu Spelter, uvádíme základní informace o plánovaném II. ročníku pochodu Po stopách hrdinů II. odboje:

Po stopách paraskupiny ANTIMONY

Termín: 12. září 2015

Místo: Rovensko pod Troskami a okolí

Pro trasy pochodu budou v dané lokalitě navrženy tři pěší trasy od 10 do 40 kilometrů a jedna cyklotrasa. Konkrétní trasy budou zveřejněny během I. pololetí 2015.

Každý účastník, který absolvuje pochod a splní během pochodu dané úkoly, získá certifikát o absolvování pochodu. Pro účastníky pochodu budou připraveny také pamětní medaile s tématikou výsadku Antimony.

Občerstvení při startu a v cíli zajištěno.

Přihlášky na pochod budou přijímány od 12. ledna 2015 prostřednictvím formuláře, který najdete spolu s podrobnými podmínkami na webových stránkách www.dnyceskehistorie.cz, kde budou také uveřejňovány průběžně další informace o chystaném pochodu.

 

 

Akce

Vzpomínky na Velkou válku právě vycházejí

vzpominky-velka-valkaKniha Svatopluka Valníčka se soustřeďuje na příběh studenta, jenž nemohl odmaturovat a byl povolán do c. k. armády, posléze se dostal do italského zajetí, kde vstoupil do čs. legií. Zajímavé jsou vzpomínky na významné představitele čs. legií, Štefánika, Čapka – prvního iniciátora čs. legií v Itálii, Břetislava Bartoše – významného malíře legionářských plakátů a autora praporů, a mnohé další. S Václavem Valníčkem projdeme celou italskou anabázi od bojů na rakouské straně, přes zajetí, boje legionářů u Lago di Garda, až po návrat domů na Štědrý den, kdy však místo odchodu z nádraží dostali vojáci okamžitý rozkaz k přesunu na Slovensko. Tam boje pokračovaly a domov byl v nedohlednu. Krátce nahlédneme do života po válce, kdy si mladí muži museli budovat nový život, přerušený válkou. Sugestivní vyprávění je doprovázeno bohatou fotodokumentací, včetně dobových ilustrací, karikatur, kreseb i fotografií současného stavu z míst bojů na italské frontě.

 

Knihu zakoupíte na e-shopu: www.eshop.anlet.cz

 

Projekty

Anlet přijímá návrhy na udělení ceny Český patriot 2014

Vyberte ze svého okolí člověka, který dlouhodobě pečuje o zachování historie naší vlasti, přispěl k nastolení svobody a demokracie, věnuje se zachování historických památek, sběru historického materiálu o osobách, místech a událostech, které ovlivnily novodobou českou historii.

Napište nám o lidech, kteří se věnují výchově a vzdělávání mladé generace, publikují, předávají zkušenosti a své znalosti.

Návrhy můžete zasílat v kategoriích:

  • péče o památná místa novodobé české historie
  • publicistická a výchovně-vzdělávací činnost v oblasti novodobé české historie
  • cena za významný přínos českému národu
  • cena za celoživotní dílo v oblasti novodobé české historie
  • cena za hrdinství
  • cena Mladý vlastenec

Navrhněte osobnost, která si zaslouží získat cenu Český patriot 2014.

Návrhy zasílejte do 15. 12. 2014 prostřednictvím internetového nominačního formuláře.

V návrhu uveďte: jméno a příjmení navrhované osobnosti, její kontaktní údaje, zdůvodnění návrhu a fotografii navrhovaného. Uveďte také své kontaktní údaje, abychom se s vámi mohli spojit v případě potřeby doplnění návrhu

 

Akce

Pamětní razítko Spelter

Razitko SpelterPro účastníky pochodu Po stopách operace Spelter jsme připravili pamětní razítko. Pokud s námi půjdete, orazíme vám v cíli účastnický list a nebo si můžete přinést svoji vandrovní knížku.

Těšíme se na vás!

Více zde: www.dnyceskehistorie.cz

 

Strana 2 z 13

«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Naše projekty

VLČÍ MÁKY STÁLE V PRODEJI

Zakoupíte je nejen na našem e-shopu,
ale také v Praze 6, v Dejvické drogerii,
Dejvická 56 (v těsné blízkosti Vítězného
náměstí).
Provozní doba: pondělí-pátek 8.30-18.30,
sobota 8-12 hodin. 

 vlci-mak-new-02-web

VÝSTAVY K ZAPŮJČENÍ

vystava-1-sv


 

Banner 180x150px fin-bez-dat

 

HISTORICKÝ KALEIDOSKOP
ON LINE

Banner 120x60 px 1


NAŠE NOVÉ KNIHY

POSLEDNI-PARASUTISTA-obal
MA-VLAST-Mujdomov-obal-web

 

 

 

 

 

 

 
Svým členstvím získáte:
  • přístup k novinkám o české historii
  • vstup na zajímavé akce
  • slevy na vydávané knihy a realizované projekty
  • podpoříte naše neziskové vzdělávací aktivity pro ty, kteří to nejvíce potřebují

Copyright © 2010 ANLET - Asociace nositelů legionářských tradic | Joomla webdesign by Easy Software.