aktualita

Pozvánka na Svět knihy 2015

Přijďte na pražské Výstaviště - v Průmyslovém paláci se koná již tradiční největší knižní veletrh - Svět knihy Praha 2015.

Stánek s Historickým kaleidoskopem, knihami o novodobé české historii z produkce Anlet a Centra české historie najdete v levém prozatímním křídle pod číslem L313.

Těšíme se na vás od 14. do 17. května.

Podrobné informace o otevírací době a vstupném najdete na www.svetknihy.cz

 

Akce

V Den vítězství nás najdete na Dejvické

Již několik týdnů si připomínáme 70. výročí ukončení II. světové války v Evropě. Velké oslavy se chystají na různých místech naší země a některé pozvánky najdete také na www.historickykaleidoskop.cz.

ANLET najdete 8. května od 13 hodin v Praze 6 na Dejvické ulici u informačního stánku MČ Praha 6, kde vám nabídneme naši produkci - tj. knihy, časopisy, odznaky, speciální turistickou známku k 70. výročí ukončení II. světové války a mnoho dalšího.

A PROTOŽE ZMĚNA JE ŽIVOT, BYL NÁM PŘIDĚLEN STÁNEK VE VÁCLAVKOVĚ ULICI U MEXICKÉ RESTAURACE - URČITĚ NÁS TAM NAJDETE.

Informace o celé akci, kterou pořádá MČ Praha 6, jsou zde: 

http://www.praha6.cz/aktuality/70-vyroci-osvobozeni-vyvrcholi-8-a-9-kvetna-koncertem-pro-hrdiny-2015-04-30.html

turist-znamka-70-dny-ceske-historie

 

Výstavy

Zhlédněte zajímavé výstavy

Výstavy, které Anlet v průběhu posledních několika let připravuje jako putovní, jsou stále aktuálním a žádaným zdrojem informací a poučení. A kde je nyní můžete zhlédnout?

Výstava Někomu život, někomu smrt

Výstava je  věnovaná operaci Anthropoid a účasti domácího odboje na této významné odbojové akci - atentátu na zastupujícího protektora Reinharda Heydricha.

Od 6. května až do konce měsíce bude výstavu hostí Šmidigerova knihovna ve Strakonicích.


Výstava "Voláme všechny Čechy!"

Nová výstava je zaměřená na Květnové povstání českého lidu v roce 1945 a na oběti, které stála svoboda a konec války v českých zemích.

Od 6. května je výstava v Kutné Hoře v Sankturinovském domě v rámci projektu tohoto města Od Mnichova ke svobodě.


Výstava Velká válka - Češi na bojištích Evropy

Výstava zaměřená na vznik I. světové války a první roky bojů Čechů a Slováků v této válce, jakož i na vznik prvních bojových jednotek, Roty Nazdar a České družiny, a postupný vznik čs. legií. Zabývá se však také životem v zázemí ve válečných letech.

Výstavu můžete zhlédnout od 5. 5. do 25. 5. v Muzeu dr. A. Hrdličky v Humpolci.

 

Pozvánky

Pozvánka na Den české historie

pozvanka-Den ceske historie-2015

 

Anlet

Tisková zpráva

stehlik-03-v-450U příležitosti 70. výročí konce II. světové války, kdy si celý svět připomíná hrůzy válek a jejich následků, společnost MEYRA ČR s.r.o. jako první firma v České republice nabídla spolupráci Ministerstvu obrany České republiky při realizaci projektů podpory válečných veteránů a jejich rodin.

Dne 8. dubna 2015 předali zástupci společnosti MEYRA ČR s.r.o. řediteli odboru pro válečné veterány plk. PhDr. Eduardu Stehlíkovi symbolickou „Poukázku na služby MEYRA“.

Touto formou nabízí MEYRA ČR nositelům statutu válečný veterán podle zákona 255/1946 Sb. a 172/1992 Sb. zvýhodněné podmínky, a to:

- bezplatné poradenství v oblasti výběru zdravotnických pomůcek

- slevu 10 % na veškerý sortiment společnosti MEYRA ČR s.r.o. (slevy se nesčítají a nevztahují se na již zlevněné zboží a na úhradu poukazy zdravotních pojišťoven)

- slevu 10 % na servis zdravotnických pomůcek, především invalidních vozíků


Společnost má mimo pražského sídla pobočky v Brně, Ostravě, Českých Budějovicích, Janských Lázních, v Plzni a v Liberci.


Další informace:

MEYRA ČR, s.r.o.
Zdravotnické potřeby
Hrusická 2538/5
141 00 Praha 4 - Spořilov
www.meyra.cz

 

Osobnosti

Dnes zemřela PhDr. Zlata Fořtová

Z-FortovaV časných ranních hodinách 10. března 2015 zemřela paní Zlata Fořtová. Nositelka ceny Český patriot 2011 za celoživotní dílo byla až do konce svého života bytostně spjata s českou historií, přednáškovou činností a pomoci druhým. Stále organizovala výstavy, přednášky a besedy, mezi nimiž si nejvíce pamatujeme na její aktivity věnované československým legiím, Milanu Rastislavu Štefánikovi a vůbec období I. světové války.

Její putovní výstavu o československých legiích zhlédly desetitisíce lidí po celé republice. PhDr. Fořtová v ní shromáždila pozoruhodnou sbírku zajímavých dokumentů a dobových snímků. Především mladší ročníky z ní mohly čerpat vědomosti o době, která se už pro většinu z nás stává historií. Její přednášky po stopách československých legií byly více než poučné, díky svému povolání vysokoškolské pedagožky dokázala vyprávět mládeži poutavě o době, kdy se formoval stát, v němž žijeme, o hrdinství jejich předků.

PhDr. Zlata Fořtová byla průkopnicí výzvy „Zvonění“ podle Zvonu míru v Roveretu. Od roku 2001 předala tuto výzvu dalším osobám, které ji šíří po obcích a městech ČR, a tak se ve dny, významné pro českou státnost, ke zvonění připojuje stále více obcí a farností. Na paní PhDr. Fořtové byl vždy obdivuhodný její elán a neúnavné šíření poselství těch, kteří vybojovali svobodu pro naši zemi.

Čest její památce.

 

Strana 2 z 15

«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Doporučujeme

Podpořte prosím vydávání
Historického kaleidoskopu 

HK hlavicka ctverec 200


   

VÝSTAVY K ZAPŮJČENÍ

vystava-1-sv


 

Banner 180x150px fin-bez-dat

 


 


NAŠE NOVÉ KNIHY

 

OBAL-01MA-VLAST-Mujdomov-obal-web

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2010 ANLET - Asociace nositelů legionářských tradic | Joomla webdesign by Easy Software.