Výstavy

Zhlédněte zajímavé výstavy

Výstavy, které Anlet v průběhu posledních několika let připravuje jako putovní, jsou stále aktuálním a žádaným zdrojem informací a poučení. A kde je nyní můžete zhlédnout?

Výstava Někomu život, někomu smrt

Výstava je  věnovaná operaci Anthropoid a účasti domácího odboje na této významné odbojové akci - atentátu na zastupujícího protektora Reinharda Heydricha.

Od 6. května až do konce měsíce bude výstavu hostí Šmidigerova knihovna ve Strakonicích.


Výstava "Voláme všechny Čechy!"

Nová výstava je zaměřená na Květnové povstání českého lidu v roce 1945 a na oběti, které stála svoboda a konec války v českých zemích.

Od 6. května je výstava v Kutné Hoře v Sankturinovském domě v rámci projektu tohoto města Od Mnichova ke svobodě.


Výstava Velká válka - Češi na bojištích Evropy

Výstava zaměřená na vznik I. světové války a první roky bojů Čechů a Slováků v této válce, jakož i na vznik prvních bojových jednotek, Roty Nazdar a České družiny, a postupný vznik čs. legií. Zabývá se však také životem v zázemí ve válečných letech.

Výstavu můžete zhlédnout od 5. 5. do 25. 5. v Muzeu dr. A. Hrdličky v Humpolci.

 

Velká válka v Příbrami

Nová výstava ANLET Velká válka - Češi na bojištích Evropy zahájila své putování po republice v Příbrami za přítomnosti hejtmana Středočeského kraje MVDr. Josefa Řiháka. Podrobnosti najdete na Osudové roky

 

Vizovice si připomínají atentát na Heydricha

Výstava Někomu-život, někomu smrt je momentálně vystavena v Informačním centru Domu kultury ve Vizovicích. Na portále pro Slušovicko a Vizovicko www.HorniPodrevnicko.cz je uveřejněna reportáž i s obsáhlou fotogalerií o vernisáži výstavy.
Celý článek s fotogalerií

 

Výstava Osudové roky české státnosti

Výstava Osudové roky české státnosti se stále těší velkému zájmu nejen ve školách, ale i v městech naší republiky. Zde najdete video z vernisáže této výstavy v městě Klatovy: Vernisaz_Klatovy_video.
Více o výstavě můžete najít na stránkách www.osudove-roky.cz, ohledně zapůjčení výstavy kontaktujte Petru Matouškovou na 233 931 364 nebo na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Výstava někomu život, někomu smrt v Děčíně

Výstava Někomu život, někomu smrt pojednávající o přípravě a uskutečnění atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha bude v nejbližších dnech ke shlédnutí v synagoze Děčín, Žižkova ul. 4, Děčín. Otevřeno pondělí - pátek 8:00 - 15:00 hodin.

Informace o výstavě:

Putovní výstavu, kterou ANLET připravil 2012 k 70. výročí atentátu na R. Heydricha, zhlédlo od 1. prosince 2011 již více než 50 000 návštěvníků na více než 20 místech České republiky.

Výstava má velký úspěch, především proto, že živou a poutavou formou přibližuje významné období českých dějin – období od roku 1938 a hrozícího nebezpečí nacismu, až do konce roku 1942, a zároveň se zabývá důsledky atentátu a jeho význam pro současnost.

Návštěvník má možnost prostřednictvím 24 výstavních panelů se seznámit se situací Československa v období od Mnichovské dohody přes okupaci českých zemí, s vývojem odboje v Protektorátu i s konstituováním zahraničního odboje, s nástupem Reinharda Heydricha na místo zastupujícího říšského protektora a s okamžitými opatřeními proti domácímu odboji, které podnikl.

Panely prezentují podrobněji situaci od nástupu R. Heydricha do uskutečnění atentátu a odvetu nacistů vůči domácímu odboji.

Odborný dozor nad výstavou převzal historik Jaroslav Čvančara, nejvýznamnější odborník na období heydrichiády.

Informace o možných termínech a podmínkách zapůjčení: Petra Matoušková, tel: 233 931 364, e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Podrobné informace: www.nekomuzivot-nekomusmrt.cz

 

Strana 1 z 2

«ZačátekPředchozí12DalšíKonec»

Doporučujeme

Podpořte prosím vydávání
Historického kaleidoskopu 

HK hlavicka ctverec 200


   

VÝSTAVY K ZAPŮJČENÍ

vystava-1-sv


 

Banner 180x150px fin-bez-dat

 


 


NAŠE NOVÉ KNIHY

 

OBAL-01MA-VLAST-Mujdomov-obal-web

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2010 ANLET - Asociace nositelů legionářských tradic | Joomla webdesign by Easy Software.