Výstavy

Velká válka v Příbrami

Nová výstava ANLET Velká válka - Češi na bojištích Evropy zahájila své putování po republice v Příbrami za přítomnosti hejtmana Středočeského kraje MVDr. Josefa Řiháka. Podrobnosti najdete na Osudové roky

 

 

Vizovice si připomínají atentát na Heydricha

Výstava Někomu-život, někomu smrt je momentálně vystavena v Informačním centru Domu kultury ve Vizovicích. Na portále pro Slušovicko a Vizovicko www.HorniPodrevnicko.cz je uveřejněna reportáž i s obsáhlou fotogalerií o vernisáži výstavy.
Celý článek s fotogalerií

Výstava Osudové roky české státnosti

Výstava Osudové roky české státnosti se stále těší velkému zájmu nejen ve školách, ale i v městech naší republiky. Zde najdete video z vernisáže této výstavy v městě Klatovy: Vernisaz_Klatovy_video.
Více o výstavě můžete najít na stránkách www.osudove-roky.cz, ohledně zapůjčení výstavy kontaktujte Petru Matouškovou na 233 931 364 nebo na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

 

Výstava někomu život, někomu smrt v Děčíně

Výstava Někomu život, někomu smrt pojednávající o přípravě a uskutečnění atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha bude v nejbližších dnech ke shlédnutí v synagoze Děčín, Žižkova ul. 4, Děčín. Otevřeno pondělí - pátek 8:00 - 15:00 hodin.

Informace o výstavě:

Putovní výstavu, kterou ANLET připravil 2012 k 70. výročí atentátu na R. Heydricha, zhlédlo od 1. prosince 2011 již více než 50 000 návštěvníků na více než 20 místech České republiky.

Výstava má velký úspěch, především proto, že živou a poutavou formou přibližuje významné období českých dějin – období od roku 1938 a hrozícího nebezpečí nacismu, až do konce roku 1942, a zároveň se zabývá důsledky atentátu a jeho význam pro současnost.

Návštěvník má možnost prostřednictvím 24 výstavních panelů se seznámit se situací Československa v období od Mnichovské dohody přes okupaci českých zemí, s vývojem odboje v Protektorátu i s konstituováním zahraničního odboje, s nástupem Reinharda Heydricha na místo zastupujícího říšského protektora a s okamžitými opatřeními proti domácímu odboji, které podnikl.

Panely prezentují podrobněji situaci od nástupu R. Heydricha do uskutečnění atentátu a odvetu nacistů vůči domácímu odboji.

Odborný dozor nad výstavou převzal historik Jaroslav Čvančara, nejvýznamnější odborník na období heydrichiády.

Informace o možných termínech a podmínkách zapůjčení: Petra Matoušková, tel: 233 931 364, e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Podrobné informace: www.nekomuzivot-nekomusmrt.cz

Výstava Osudové roky české státnosti

Od roku 2008 putuje po školách, knihovnách, městech a obcích putovní výstava Osudové roky české státnosti, jejímž pořadatelem je ANLET.

V roce 2013 si budeme připomínat významná výročí, která tato výstava reflektuje, a to:

-         95. výročí vzniku samostatného státu Čechů a Slováků

-         75. výročí podpisu Mnichovské dohody

-         65. výročí převzetí moci v Československé republice komunisty

-         45. výročí invaze spojeneckých vojsk do Československa

 

 Putovni-vystava-ORCS

Výstava obsahuje 21 hotových panelů o velikosti 100 x 70 cm s tématikou nejdůležitějších události formování a vzniku samostatného státu ve 20. století. Na panelech jsou jednoduchým přehledným způsobem zobrazena nejdůležitější data, vysvětlen smysl a obsah významných listin, představeny nejvýznačnější osobnosti a uskupení, které se podílely na vzniku samostatného státu a boji za svobodu a demokracii.

Výstavu můžeme nabídnout k zapůjčení buď na panelech se samostatnými stojany nebo v elektronické podobě.

Informace o možných termínech a podmínkách zapůjčení: Petra Matoušková, tel: 233 931 364, e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Podrobné informace: www.osudove-roky.cz

 

 

Naše projekty

VLČÍ MÁKY STÁLE V PRODEJI

Zakoupíte je nejen na našem e-shopu,
ale také v Praze 6, v Dejvické drogerii,
Dejvická 56 (v těsné blízkosti Vítězného
náměstí).
Provozní doba: pondělí-pátek 8.30-18.30,
sobota 8-12 hodin. 

 vlci-mak-new-02-web

VÝSTAVY K ZAPŮJČENÍ

vystava-1-sv


 

Banner 180x150px fin-bez-dat

 

HISTORICKÝ KALEIDOSKOP
ON LINE

Banner 120x60 px 1


NAŠE NOVÉ KNIHY

POSLEDNI-PARASUTISTA-obal
MA-VLAST-Mujdomov-obal-web

 

 

 

 

 

 

 
Svým členstvím získáte:
  • přístup k novinkám o české historii
  • vstup na zajímavé akce
  • slevy na vydávané knihy a realizované projekty
  • podpoříte naše neziskové vzdělávací aktivity pro ty, kteří to nejvíce potřebují

Copyright © 2010 ANLET - Asociace nositelů legionářských tradic | Joomla webdesign by Easy Software.